Yeni bir deneyim çağı başladı: 360 ° Sanal Gerçeklik!

360 ° sanal gerçeklik videoları online video pazarlamada en yeni eğilim oldu. 360 ° videolara karşı ilgi hızla büyüyor ve rakamlar geleneksel videolara oranla 360 ° videoların daha iyi tıklanma oranına sahip olduğunu gösteriyor.

Online pazarlama uzmanları görüntülenme oranlarını ve beğenileri arttırmak için daha interaktif yollar arıyorlar. Online video endüstrisinde sürekli hareket olduğu için online pazarlamacılar da hedeflerini yakalamak için yeni teknolojiler ile çalışmalarını geliştirmektedir.

Hikayenizi, işletmenizi ve hizmetlerinizi anlatmanın en çarpıcı yolu!

Sürükleyici, benzersiz bakış açısına sahip, akılda kalıcı ve interaktif deneyim sunan, video teknolojisinde en yeni trend 360 ° sanal gerçeklik videolarıdır. Size “oradaymış” hissini verirler, bu videolar özel 360 ° video kameralarıyla olası tüm açılardan kaydedilmiş senaryoların ürünüdür. Geleneksel videolardan farklı olarak, izleyiciler bir sanal gerçeklik gözlüğünü kullanarak ya da bu gözlüğe gerek duymadan kendi bilgisayar ya da mobil cihazları üzerinde kontrole sahiptir.

Günümüzün en önemli video pazarlama platformlarından YouTube ve Facebook bu teknolojiye yatırım yaptı ve izleyicilerine bu olanağı sağlıyor. Bu teknoloji online pazarlama için çok elverişli olduğu gibi sosyal medya reklamcılığının da gözdesi oldu.

Neden 360 ° videolar sosyal medya pazarlaması için harika bir araçtır?,

Facebook sosyal medyada online pazarlamanın sınırlarını zorlamak istiyor.
İzleyiciye kendilerini içinde hissettiren bir ortamı kontrol edebilme imkanını sunmak herhangi bir marka için büyük bir pazarlama fırsatıdır. Bu kitlenize zengin bir medya deneyimi sağlar. Reklam her anlamda dikkat çekici olmalıdır ve 360 ° videolar fazlasıyla dikkat çekicidir. Basit bir video reklamına nazaran 360 ° videoda kontrol izleyicinin elindedir ve izleyici bunu sever. Bu teknoloji markalara reklamcılıkta yeni bir kapı aralamıştır.

360 ° videolar daha çok rağbet görmekte ve iletilmek istenen mesajı daha hızlı iletebilmektedir, bunun nedeni kullanıcıların da bu işin bir parçası olması ve kullanıcılara interaktif bir deneyim sunmasıdır.

Sosyal medya pazarlamacıları için tüketiciye neyi, ne şekilde sunacağınız her zaman zorlayıcı olmuştur. Tıklanma ve dönüşüm oranları 360 ° video kullanan reklamlarda çok daha yüksektir. Normalde reklamları filtreleme eğiliminde olan tüketicilerin, dikkat çekici ve yenilikçi bir şey gördükleri zaman beyinlerini bununla meşgul etme eğilimleri daha yüksektir.

360 ° videolar sosyal medya pazarlamasında daha interaktif bir yöntem.

360 ° videolar firmanıza istenen tüketici grubuna etkili bir şekilde markanızı lanse etmekte avantaj sağlayabilir. Markanızı izleyicilerin de dahil edildiği bir medya platformu üzerinden anlatmak rakiplerinize karşı benzersiz bir avantaj yaratabilir.

İzleyiciye kontrolü vermek genel etkileşimi artırdığı için kolay bilgi almayı sağlıyor. 360 ° videolar kesinlikle bir sosyal medya trendi haline gelecek. Bu nedenle her sosyal medya pazarlamacısı tarafından gözden geçirilmeli.

Şimdi Proje Başlat