2018’de Han Solo’yu Beklerken Star Wars Ateşinizi Alacak VR Deneyimleri

2018’de Han Solo’yu Beklerken Star Wars Ateşinizi Alacak VR Deneyimleri

Yayınlandığı günden beri vizyonu alt üst eden Star Wars serisinin en son filmi ‘Star Wars The Last Jedi’ hepimizin gündemindeyken, biz de sıkı Star Wars hayranları olarak üzerimize düşeni yaptık ve her saniyesinde kendinizi Star Wars evreninde hissedebileceğiniz 5 muhteşem VR deneyimini sizlerle paylaştık.

1.Star Wars Droid Repair Bay

Şu an Steam’de ücretsiz olarak sunulan oyun, aslında serinin son filmini tanıtmak ve bilinirliğini arttırmak amacıyla ortaya çıkarıldı. Oyun 10 dakika gibi kısa bir sürede oynanıyor ve droid tamir etmek üzerine kurgulu.

  1. 2. Star Wars Battlefront Rogue One: X-Wing VR Mission

Deneyimleyenlerin oldukça gerçekçi olduğunu ifade ettiği Star Wars Battlefront Rogue One: X-Wing VR Mission’ da tüm görev 10-20 dakika arasında gerçekleştiriliyor.

  1. Rogue One: Recon – A Star Wars 360 Experience

Filme gitmeden önce izlemenizi tavsiye edebileceğimiz bu oyun ile kendinizi çarpışmanın ortasında bulabilmek mümkün. Videonun içeriği  X-Wing VR Mission from Battlefront’a benziyor ve çözünürlüğü 8K’ya kadar uzanabiliyor.

  1. Lightblade VR

Farklı zorluk seviyelerinin bulunduğu bu oyunda yeni seviyelerle birlikte farklı ışın kılıcı renklerine ulaşıyorsunuz. Ancak şunu da belirtmemizde fayda var, oyun resmi olarak Star Wars lisansına sahip değil.

  1. Disneyland’dan Original Star Tours

Bir Disney Land klasiği olan Tomorrowland’deki Star Tours aracı VR gerçekliğiyle buluştu. Bu sayede 1987 Star Tours artık 4K çözünürlükte yaşanıyor. VR oyunu olarak bizi çok tatmin etmese de böyle bir klasiğin yeni teknolojiyle buluşması bizi çok mutlu etti.

 

 

Şimdi Proje Başlat