Sanal Gerçekliği Destekleyen Telefonlar

Profesyonel oyunlaştırmanın bir ürünü olan Sanal Gerçeklik teknolojisinin kullanım alanları gün geçtikte artıyor. Sanal Gerçekliğin sahip olduğu yaratıcı komplimanlar sayesinde çeşitlendirilen içerikler, pek çok kullanıcıya farklı deneyimler yaşatmaya devam ediyor.

Birçok firma, eğitim kurumu ve sektörün de bünyelerinde deneyimleyerek stratejilerine kattıkları bu teknolojinin sizlere uygun deneyimi sunması adına birtakım gereklilikler mevcuttur. Bu gereklilikler bulunmanız gereken ortamdan sahip olmanız gereken sanal gerçeklik cihazlarına kadar çeşitlenmektedir. Tüm bunların sebebi içerik zenginliği ve uygun ekipmanlar sayesinde deneyimleyeceğiniz yeniliğin sizlere uygun hizmeti aktarması adınadır.

O halde Sanal Gerçekliği destekleyen telefonlar üzerine birkaç ipucu verelim;

Bu deneyimi yaşamanız adına önceliğe sahip bir gereksinim olan Sanal Gerçeklik gözlükleri, birkaç büyük firma tarafından üretilmektedir. Bu markalardan bazıları yalnızca kendi ürünleri olan telefonlara desteklenen gözlükler üretiyor. Örneğin Samsung firmasının ürettiği sanal gerçeklik gözlükleri şu telefonlarla uyumludur;

– Samsung Galaxy S6 serileri

– Samsung Galaxy Note 5

– Samsung Galaxy S7 serileri

– Samsung Galaxy S8 serileri

– Samsung Galaxy S9 serileri

Eğer telefonunuz bu telefonlardan biri ise ve VR teknolojisini çeşitli aplikasyonlar yükleyerek deneyimlemek istiyorsanız kullanmanız gereken gözlükler ise Universal olanlardır.

Bu deneyimin tadına varmayı diliyorsanız bu detayı atlamamanız gerekiyor.

Recommended Posts
Contact Us

Not readable? Change text. captcha txt
en_GBEnglish
tr_TRTurkish en_GBEnglish