Sanal Gerçekliğin Kurum İçi Adaptasyonu

 Kategori: Blog

Tüm dünyada COVID-19 virüsünün yayılma hızıyla bütün süreçlerde dijitalleşme paralel doğrultuda ilerliyor. Uzaktan çalışma, sanal ortamda sosyalleşme, çevrimiçi platformlarda eğlence, e-eğitim derken aslında uzun bir zamana yayılan gelişmelerde değişimin sadece platformlarda olduğunu bugün daha net olarak görüyoruz.

Training Mag dergisinin uzun yıllardır periyodik olarak yayınladığı Öğrenim Endüstrisi Raporu’nun 2015 yılı harcama yapılması ön görülen ürün ve servislere göz atıldığında listede adı bile geçmeyen artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojileri için 2020 yılı ön görüsü olarak en çok harcama yapılacak yatırım kalemi adledilerek listenin dördüncü sırasında yer aldı.

Training Mag 2014–2019 Öğrenim Endüstrisi Raporları Gelecek Yıl Ön Görüleri

Yeni teknolojilerin hayatımıza giriş hızıyla birlikte adaptasyona ihtiyaç olan bu dönemlerde alanın erkenci kuşlarına önemli bir rol düşüyor. Kurum içi teknoloji oryantasyonlarında ürün veya servis alınan firmaların danışmanlık hizmetleriyle mutlaka çalışanlara orta ve üst düzey yöneticilere dökümantasyon ile raporlamada iş bölümü etmesi gerekiyor. Bu sayede oluşan bilgi, teknoloji başarısını sorgulamada, çalışana ve teknolojiye yapılan yatırımın karşılığını alma konusunda somut veri olarak elde tutulacağından, ürün veya servis sağlayan firmanın da kendi başarısını ölçümleme ve geleceğini planlamada önem arz ediyor.

Söz konusu teknoloji sanal gerçeklik olduğunda, konuyla ilgili profesyonellerin eğitim ve geliştirme uzmanlarına destek verip, program tasarımı sürecine dahil olacağı işbirlikçi bir tutum sergilemesi başarıya giden yolda büyük bir adım sayılacaktır. İhtiyaç analizinden eğitim değerlendirmeye 360 derece tüm süreci birlikte planlamak, deneyimlemek ve raporlamak teknoloji, kurum ve büyük resimde iki sektörün başarısının gelişmesinin ayak sesleri olacaktır.

Önerilern Yazılar
Bizimle İletişime Geçin

Okunmuyor mu? Yazıyı değiştir. captcha txt
tr_TRTurkish
en_GBEnglish tr_TRTurkish